suur pilt
Superkrossi etapp pakkus fännidele põnevaid vaatemänge
avatar
Esmaspäev, 5. august 2013 14:42
Erki Spordi superkrossi karikasarja etapil Auto24ringi nime kandval Audru ringrajal lisasid võidukihutamisele särtsu vanade vormelite sõidud ja lõunanaabrite omavahelised kanakitkumised Volgadel ning Žigulidel. Pika võistluspäeva jooksul, mille auhinnad pani välja Baltic Truck Trade AS, said autospordifännid nautida tosina masinaklassi sõite, kokku käis rajal 80 sportlast Eestist, Lätist ja Leedust.
“Väga vinge võistluspäev oli, kõigi masinaklasside kahes finaalsõidus käis äge rebimine pjedestaalikohtadele,” rääkis superkrossi peakorraldaja Eiki Eriste Pärnu Postimehele. “Ainuke tõrvatilk meepotis oli, et lätlased pidid siin korraldama Volgade klassis oma riigi meistrivõistluste etapi, kuid erimeelsuste tõttu seda ei toimunud. Osa nende kiiremaid sõitjaid jättis Audrusse tulemata ja sellest oli kahju.”

Superkrossi sarjas kindlustas Honda Civicul kihutav Kabli noormees Kairo Kallast oma karikasarja liidripositsiooni, võttes 2WD vabaklassi mõlemas finaalsõidus kinda esikoha. Meie mehe selja taga toimunud heitluses madalamatele pjedestaalikohtadele teenis teise auhinna Peeter Peek (Honda Civic) ja kolmandaks tuli Remo Raudsepp (BMW 325i). Esikolmikule järgnesid Tõnu Peek (Honda Civic), Erko Eriste (Lada Samara) ja Enar-Klaus Kunman (BMW 325i).

Esiveoliste autode etapivõidu sai Kaido Orav (Volkswagen Golf I), kes suutis edestada lähimat jälitajat Erki Külvit (Honda Civic) kümnenda ringi lõpuks ligi paarikümne sekundiga ja kolmanda koha vääriliselt kihutas Margus Ollino (Opel Astra). Rahvakrossi konkurentsis oli kiireim Madis Tafenau (Honda Civic), talle järgnesid Siim Ots (Volkswagen Golf II) ja Simo Viilas (Opel Ascona). Selle klassi liidrid Martin Kutser (Lada Samara) ja Ivo Uutar (Peugeot 205 GTI) pidid seekord leppima vastavalt neljanda ja viienda kohaga.

Tagaveoliste RWD klassis olid kolm paremat Marko Sau (BMW 318), Kauri Metsaots (VAZ 2105) ja Margo Soomets (VAZ 2105), noorte arvestuses teenis etapivõidu Jarek-Karl Kunman (BMW 325i) ja neljaveoliste vabaklassis võidutses Ameriico Jöffert (Subaru Impreza).

Superfinaalis, kuhu pääsesid oma masinaklassi paremad sõitjad, võttis võidu Kairo Kallas, teisena tuiskas finišisse Peeter Peek ja kolmandaks tuli Enar-Klaus Kunman.

Ajalooliste vormelautode võistlusel tuli rajale 11 masinat. Esikoha võitis Jaak Kuul, teise auhinna teenis Meelis Telliskivi ja kolmandaks tuli Taavi Kroon. Eriauhinna sai leedukas Valdas Jonusis, kes demonstreeris ringrajal superbike´i mootoriga varustatud kaasaegse sõiduriista võimeid. Estfieldide konkurentsis oli parim Fred Ansip, kannul Indrek Teppan ja Urmas Koppel.

Lõunanaabrite Ladade võidukihutamisel oli 17 konkurendi seas kiireim Peteris Laipnieks, kellele järgnesid Ivars Vasaraudziz ja Andris Bulans. Volgade kahes sõidus võidutses Normunds Dobums, teiseks tuli Andrejs Paupers ja kolmas oli Italo Alsins.

Erki Spordi superkrossi järgmine etapp sõidetakse 15. septembril Raplamaal Ohekatku krossirajal ja karikasarja võitjad selguvad 6. oktoobril Taali rajal.