suur pilt
Superkrossi karikasarja võitjad selgusid Taalis
avatar
Reede, 11. oktoober 2013 21:55
Jaanuaris Valgerannas alanud ja oktoobris Taalis lõppenud superkrossi Erki Spordi karikasarjas kihutasid autosportlased kokku kümnel etapil nii jääl kui lumel, ringrajaasfaldil ja krossiradadel.
“Lõppenud hooaeg oli varasematest tunduvalt kirevam, paljudel etappidel võisteldi peale traditsiooniliste klasside veel külgvankriga mootorratastel, krosskartidel, vormelautodel, Žigulidel ja Volgadel,” kõneles sarja peakorraldaja Eiki Eriste. “Superkrossi karikasarja punkte jahtis kuues klassis 68 sõitjat, aga kokku startis meie võidusõitudel 185 sportlast Eestist, Venemaalt, Lätist, Soomest, Leedust, Saksamaalt ja Suurbritanniast.”

Superkrossi 2WD vabaklassis oli kiireim Honda Civikut taltsutanud Kairo Kallas Kablist, teiseks tuli Imre Reisin Läänemaalt (Audi Coupe) ja kolmanda auhinna vääriliselt kihutas hooaja kokkuvõttes Tõnu Peek Viljandimaalt (Honda Civic). Kõige võimsamate autode 4WD vabaklassis võidutses Ameriico Jöffert Paikuselt (Subaru Impreza), talle järgnesid Aivo Mängel Vändrast (Audi 80) ja Helmet Palm Raplast (Mitsubishi EVO 6).

Rahvakrossis sai 24 konkurendi seas esikoha Martin Kutser Raplamaalt (Lada Samara), teise auhinna teenis Ivo Uutar Varblast (Peugeot 205 GTI) ja kolmas oli pärnakas Siim Ots (Volkswagen Golf 2). 2WD klassis pani veenva ülekaaluga oma paremuse maksma Pärnu võidusõitja Vahur Kupper (Opel Kadett), teine koht kuulus võitja kaaslinlasele Margus Ollinole (Opel Astra) ja kolmanda pjedestaalikoha hõivas Erki Külvi Harjumaalt (Honda Civic).

Klassis Classic RWD kuulus kolmikvõit meie meestele. Esimeseks tuli Margo Soomets Pänust (BMW 318), teise koha karika saab Marko Sau Audru vallast (BMW 318i) ja kolmas on pärnakas Kauri Metsaots (VAZ 2105).

Küsimusele, kas superkrossi sari jätkub uuel aastal samas vaimus, kostis Eriste:

“Suuri muutusi ei ole ette näha, küll kavatseme hooaega pikendada ja korraldada 12 etappi. Paljud sportlased on avaldanud arvamust, et novembris ja miks mitte ka detsembris oleks vahva krossiradadel võistelda.”