suur pilt
Kokkuvõte aastast 2013.
avatar
Eiki Eriste
erkisport@hot.ee
Laupäev, 30. november 2013 19:54
Nädala pärast on käes jälle see koht, kus kõik Superkrossi võistlejad, kaasaelajad, fännid ja korraldajad ning muidu seotud inimesed kogunevad Pärnusse, et tõmmata hooajale joon alla ning veidi üheskoos mõnusasti aega viita. Nagu ikka käib selle juurde ka see, et autasustatakse parimaid, tänatakse aitajaid ja vaadatakse tulevikku.

Inimesi, kellele anda karikaid, medaleid ja diplomeid, on päris palju. Vaatame siis veidi tabelitele otsa ja toome ka teieni need nimed.

Noorte klassis tuleb kurvastuseks nentida, et palju võistlejaid see aasta ei olnud. Ainult ringraja etappidel osales Jarek-Karl Kunman, kes sellegi teenis välja parima noore tiitli ning võidukarika. Tema mehaanik oli Enar-Klaus Kunman.

Järgmises arvestusklassis – 2WD esivedu, oli juba pilt palju parem. Võistlejaid jagus ja läbi hooaja osales selles klassis 15 võistlejat. Esikoha võitles endale välja Vahur Kupper (mehaanik Andres Raid). Vahurile järgnesid teisel kohal Margus Ollino ja kolmanda koha võidukarikas ulatatakse Erki Külvile. Need mehed jagasid omavahel ka võistlusdistsipliinide karikad: Jääraja kuninga tiitel Vahurile, ringraja kuningaks sai Margus ja krossietappidel valitses Erki.
Samuti sai Vahur endale ka Pärnumaa meistritiitli, teisel kohal taas Margus Ollino ja kolmas koht läks Kaido Oravale.

Tagaveoliste autode klassis osales sellel aastal 8 võistlejat.  Selles arvestuses tegi puhta töö Margo Soomets, tema mehaanik on Mati Soomets. Tihedas duellis teisele ja kolmandale kohale väljus võitjana Marko Sau ja kolmas koht jäi kanda Kauri Metsaotsale. Margo sai endale ka jääraja ja krossikuninga tiitli, ringrajal napsas selle aunimetuse endale Marko Sau. Pärnumaa meistrivõistluste edetabel oli järgnev: Pärnumaa meister 2013 on Margo Soomets, teine koht Marko Sau ja kolmas Kauri Metsaots.

2WD vabaklassis nähti sellel hooajal 15 võistlejat. Esiotsa tulemustele kandideerisid siiski need võistlejad, kes läbi hooaja ühtlaselt ja stabiilselt osalesid. Parimaks osutus taas kord Kairo Kallas, kelle auto valmistas ette Mati Kallas. II koha saavutas läbi hooaja stabiilselt võistelnud Imre Reisin. Auhinnaline kolmas koht oli aga Tõnu Peek-i päralt. Kairo ja Tõnu jagasid omavahel kuningate tiitlid. Jää- ja ringraja Kairole ja krossi oma Tõnule. Ka Pärnumaa meistri tiitel jäi Kairole, teise koha sai Mareck Pukk ja kolmas on Erko Eriste päralt.

4WD klassis algas hooaeg tagasihoidlikult, kuid lõpuks oli rajal nähtud väga erinevaid ja kiireid võistlejaid. Võitjana lõpetas hooaja Ameriico Jõffert (mehaanikud Margo Ofitserov, Rait Raidla), teise kohaga pidi leppima Aivo Mängel ja kolmandale kohale tuli vanameister Helmet Palm. Aivo Mängelile kuulus ka jääraja kuninga auväärt tiitel, ringraja- ja krossitiitlid jäid Ammile (nagu kõik Ameriicot tunnevad). Nii nagu selles klassis kohad jagati, jagunesid ka Pärnumaa meistritiitlid: I Ameriico Jõffert, II Aivo Mängel, III Helmet Palm.

Rahvakross on viimaste aastate kõige tihedama konkurentsiga ja suurima osavõtjate arvuga võistlusklass. See aasta osales sarjas 18 võidusõitjat. Tihedas konkurentsis sai esimese koha endale Martin Kutser. Teisele kohale tuli Ivo Uutar ja kolmas koht kuulus auga Siim Otsale. Martin Kutser oli parim ka ringrajal ja krossivõistlustel, samal ajal jäärajal valitses Ivo Uutar, kes saavutas hooaja lõpuks ka oma arvestusklassis Pärnumaa meistritiitli. Pärnumaa meistrivõistluste teine koht kuulus Siim Otsale ja kolmas oli Meelis Kirst.

Kui eelmainitud olid Superkrossi niiöelda põhiklassid, siis nagu teada, on Superkrossi võistlustel alati ka erinevad lisaklassid.
Nii mängiti sellel aastal välja Eesti Meistritiitel krosskartide 650 cm3 klassis. Selle auväärt tiitli võitles endale välja Laur Langeproon, teise koha omanik sellel aastal on Marti Sepp ja kolmas auhind kuulub Peep Langeproonile.

Mitmed võistlusklassid osalesid sel aastal ka Erki Spordi karikavõistluste arvestuses.
Nii on selle aasta Volgade parimad sellised auväärt mehed. 1 koht – Normunds Dobums, 2 koht – Italo Alsins, 3 koht – Andrejs Paupins.
Parim eestlane Volgadel - Kristjan Sooper.

VAZ klassis olid aga parimad – Peteris Laipneks, Rudolfs Smits, Andris Bulans.

Suvistel ringraja etappidel sai uuel auto24ring-il sel aastal nautida ka Historic Formel võidusõite. Nende meeste hulgas kuulus esimene koht Jaak Kuulile, teise koha omanik on Taavi Klooren ning kolmanda koha võitis Ain Lähker.

Igal aastal on ka selgitatud automarkide parimad. Nii ka . Tulemused on alljärgnevad:
Mitsubishi – Helmet Palm, Tatjana Jeliseeva. Subaru – Ameriico Jõffert. Audi – Imre Reisin. Ford – Mati Herdoja. Peugeot – Ivo Uutar. Honda – Kairo Kallas, Tõnu Peek, Erki Külvi. Opel – Vahur Kupper, Margus Ollino, Simo Lind. Volkswagen – Siim Ots, Kaido Orav, Mareck Pukk. BMW – Margo Soomets, Marko Sau, Remo Raudsepp.

Erki Spordi võistlejad on osalenud alati ka teistes sarjades. Tänavune parim sooritus kuulub Kalmer Vahtile, kes võidutses Olerex Rallikrossi Eesti Meistrivõistluste sarjas, kus tagaveoliste klassis kuulus talle Eesti Meistritiitel.

Kuigi võistlustel on rambivalguses enamasti võistlejad, siis ükski võistlus ei saa toimuda, kui ei ole ürituse läbiviijaid ja kaasaaitajaid.
Siin tahakski välja tuua parimad, kellele soovime öelda suur aitäh.
Parimad kohtunikud aastal 2013 – Maris Mandre, Siim Mandre, Mats Särev, Rein Reiväli.
Parim fotograaf 2013 – Anu Tiitsaar.
Parim reporter 2013 – Joel Kukk.

Ja kuigi siiani on palju nimesid välja toonud, siis alljärgnevalt soovime tänada koostöö eest paljusid häid inimesi ja organisatsioone.
Eesti Autospordi Liit – Martin Harak, Asper Lepik
Pärnumaa Spordiliit – Kaiu Kustasoo
Pärnumaa kiirabi – Marit Õun
Aide autokool – Enn Saart
Sekk autokaubad – Mart Pent
Optitrans OÜ – Mareck Pukk
Auto24ring – Andres Hall
Master AS – Tõnu Kurvet
Arta AS – Margus Pall
Tori teemeister Raivo Tikas
Auhinnapood – Marek Talviku
Audi Pärnu – Vahur Kupper
Vevid AS (Kumho) – Andrus Laurimaa
Dzintara Volga – Andrejs Paupers, Ugis Banders
Baltic Truck Trade AS – Jouni Papunen
autod.ee - Silver Havamaa

Suur aitäh teile. Teie abi möödunud hooajale oli hindamatu.

Kohtumiseni hooajal 2014!

 

Kommentaarid (0)

Kommentaaride vaatamiseks ja lisamiseks palun logige sisse

Loe edasi...