suur pilt
Superkrossihooaeg algab võistlusega ringrajal
avatar
Neljapäev, 9. jaanuar 2014 14:56
Sõiduautode Erki Spordi superkrossi karikasarja 2014. aasta esimesel etapil on pühapäeval Auto24ringi nime kandval Audru ringrajal kavas üheksa masinaklassi sõidud.

Sarja peakorraldaja Eiki Eriste rääkis Pärnu Postimehele, et avaetapil võisteldakse nii ringrajaasfaldil kui krossirajal.

“Traditsioonikohaselt peaksid hooaja kolm esimest etappi olema jää- ja lumerajasõidud, kuid ilmataadi vingerpusside tõttu peame sel aastal alustama sarja teistmoodi,” kõneles Eriste. “Pühapäeval kihutavad superkrossiautod ja krosskardid Audru ringraja rallikrossirajal ning Volgad ja Žigulid võistlevad 1,1 kilomeetri pikkusel põhjaringil. Usun, et tuleb erakordselt põnev võistluspäev, meie meeste omavahelistele arveteklaarimistele lisab tublisti värvi Läti paremate sõitjate osalemine.”    

Võistluspäev ringrajal algab treeningute ja kvalifikatsioonsõitudega, seejärel on igale masinaklassile kaks poolfinaali ja võitjad selguvad finaalis.

Hooaja avaetapil hakkavad Baltic Stream OÜ auhindu jahtima kuni 17aastased noored ja täiskasvanud klassides 2WD, Classic RWD, 2WD- ja 4WD vabaklassis, rahvakrossis ning krosskartidel. Lõunanaabrite võtavad omavahel mõõtu Volgadel ja klassides VAZ ning VAZ standard, kus rajale on lubanud tulla tervelt 30 lätlast.

Väärib märkimist, et Volgade sõitudes pakub lõunanaabritele konkurentsi Kristjan Sooper, kes kihutab Eiki Eriste võistlusautol GAZ 24.

4WD vabaklassis on Audru võidusõidule registreeritud Mitsubishi EVOl kihutav Venemaa autosportlane Tatjana Jelisejeva. Särtsakas idanaaber on meie autosportlastele ammune tuttav, ta on Erki Spordi karikasarja etappidel palju kordi pjedestaali kõrgeimale astmele jõudnud. Selles klassis ihkavad Eesti meestest võitu eelkõige mulluse hooaja parim Ameriico Jöffert Paikuselt, Helmet Palm Raplast ja Aivo Mängel Vändrast.

Superkrossi karikasari peaks praeguste kavade kohaselt jätkuma 2. veebruaril Audru ringrajal. 23. veebruaril kavatseb Erki Sport korraldada Valgeranna jäärajal Pärnumaa meistrivõistlused ja märtsi esimesel pühapäeval võisteldakse Taali lumerajal.

Aprillis kihutavad superkrossiautod Laitses ja mais, juunis, juulis ning augustis jahitakse sarja punkte ringrajaasfaldil.

Hooaja viimased kolm etappi sõidetakse krossiradadel: septembris Põltsamaal, oktoobris Taalis ja novembris Audrus.    

Kommentaarid (0)

Kommentaaride vaatamiseks ja lisamiseks palun logige sisse

Loe edasi...