suur pilt
Krossiautod kihutasid Valgeranna jäärajal
avatar
Teisipäev, 4. veebruar 2014 15:59
Erki Spordi superkrossi karikasarja teisel etapil AQ Lasertooli auhindadele selgusid võitjad kaheksas arvestuses. Valgeranna 1,2 kilomeetri pikkusel jääovaalil toimunud võistluspäevale lisasid tublisti värvi Volgade, nobedate krosskartide ja piikrehvidega autode võidukihutamised.
Esiveoliste autode klassis noppis võidu eelmise aasta meister Vahur Kupper (Opel Kadett), talle järgnesid Mati Herdoja (Ford Escort) ja Simo Lind (Opel Astra). Ülipõnevas finaalsõidus käis mehine esikohaheitlus Herdoja ja Imre Reisini (Audi Coupe) vahel, aga viimase ringi viimases kurvis “oskasid” mõlemad mehed lumevalli sõita ja kolmandat positsiooni hoidnud Kupperile langes sõiduvõit sülle.

Tagaveoliste Classic RWD klassis oli Kauri Metsaots (VAZ 2105) kiireim nii kvalifikatsioonis, mõlemas poolfinaalis kui finaalis. Teise auhinna teenis Margo Soomets (BMW 318) ja kolmandaks tuli Marko Sau (BMW 318).

Volgade võidukihutamisel näitas Eiki Eriste esimeses eelsõidus kõigile konkurentidele tagatulesid. Paraku ei jõudnud meie mees finaali, sest tema sõiduriist otsustas streikima hakata ja pjedestaalikohad jäid lätlastele jagada.

Esimese auhinna viis Valgerannast kaasa Andris Vejins, teise tlemsue sai Guntis Skele ja kolmas oli Antons Dolgopolovs.

Rahvakrossi klassis võitis esikoha Ivo Uutar (Peugeot 205 GTI), talle järgnesid Aivo Ojala (Lada Samara) ja Kristofer Lupp (Mitsubishi Colt). 2WD vabaklassis sai etapivõidu Kairo Kallas (Honda Civic) ja teiseks tuli Artur Metsare (Lada Samara) ning 4WD arvestuses olid kaks kiiremat Helmet Palm (Mitsubishi Lancer EVO 6) ja Ameriico Jöffert (Subaru Impreza WRX).

Krosskartide võistlusel oli kiireim Peep Langeproon, teisena lõpetas finaalsõidu Kaido Ambus ja kolmanda koha karika teenis Marti Sepp. Piikrehvide konkurentsis kuulus võit Kairo Kallasele, talle järgnesid Margo Soomets ja Kauri Metsaots.

Põnevas superfnaalis, kuhu pääsesid iga klassi paremad sõitjad, napsas võidu Ivo Uutar, teise kohaga pidi leppima Kairo Kallas ja kolmanda auhinna pälvis Aivo Ojala.

22. veebruaril kihutavad Valgerannas Läti autosportlased Žigulidel ja päev hiljem korraldab Erki Sport traditsioonilise jäärajasõidu, kus Pärnumaa meistrimedaleid jahitakse nii sport- kui tänavasõiduautodel.