suur pilt
Võidusõitjad jahtisid Laitses Mobile.ee karikaid
avatar
Pühapäev, 4. mai 2014 22:59
Sõiduautode Erki Spordi superkrossi karikasarja neljandal etapil jahtisid Eesti, Läti ja Venemaa sportlased Mobile.ee auhindu.
Esiveoliste autode konkurentsis võitis finaalsõidu Tõnu Peek (Honda Civic), teisena kihutas finišisse Vahur Kupper (Opel Kadett) ja kolmandaks tuli Simo Lind (Opel Astra). Tagaveoliste Classic RWD klassis oli taas kiireim Margo Soomets (BMW 318), talle järgnesid Kauri Metsaots (VAZ 2105) ja Simo Viilas (VAZ 2101).

2WD vabaklassis võttis järjekordse etapivõidu Kairo Kallas (Honda Civic), teise auhinna sai Ranno Randmaa (BMW 323) ja kolmas oli Artur Metsare (Lada Samara).

Nelikveoliste arvestuses oli neljandat etappi järjest parim Helmet Palm (Mitsubishi Lancer EVO 6), Aivo Mängelile (Audi 80) kuulus teine auhind. Noorteklassis tuli esikohale Kristofer Lupp (Mitsubishi Colt) ja teine oli Armin-Marlon Mängel (Volkswagen Golf).

Rahvakrossi etapivõidu võttis Siim Ots (Volkswagen Golf 2), talle järgnesid Ain Ermel (Volkswagen Golf 3) ja Ivo Uutar (Peugeot 205 GTI).

VAZ-autode võidukihutamisel teenis tosina sportlase konkurentsis esimese auhinna Aivars Oreniss Lätist, teiseks tuli Sigmar Tammemägi ja kolmandana lõpetas finaalsõidu võitja kaasmaalane Hermanis Banders.

Krosskartide võidusõidul olid 650 ccm klassis kolm kiiremat lõunanaaber Davis Dobiass, Martti Sepp ja Laur Langeproon. Noorte krosskartidel kihutasid Laitses Venemaa poisid. 85 ccm klassis võitis esikoha Kirill Stepanov ja Mini-klassis oli parim Alexander Polyanski.

Võistluspäeva lõpetas viie ringi pikkune superfinaal, mille võitis Kairo Kallas, teisena sai finišilipu Tõnu Peek ja kolmas oli Simo Lind.