suur pilt
Võidusõit ringrajal pakkus palju põnevust
avatar
Teisipäev, 13. mai 2014 11:43
auto24ringi nime kandva Audru ringraja suvise hooaja avavõistlusel nautisid tehnikaspordifännid Eesti ja lähinaabrite autosportlaste kihutamisi üheksas masinaklassis.

Erki Spordi karikasarja viiendal etapil Autostocki auhindadele pakkusid lisaks traditsioonilistele masinaklassidele silmailu ajalooliste vormelite võidusõit ja lõunanaabrite omavahelised kanakitkumised Volgadel ning Žigulidel.

“Kõige rohkem teeb rõõmu, et superkrossi sarjaga on sel aastal liitunud palju noori autosportlasi ja mitmedki neist näitasid vanadele kaladele koha kätte,” rääkis Erki Spordi pealik Eiki Eriste. “Võistluspäeva pärlid olid kahtlemata kaheveoliste autode vabaklassi sõidud, kus Raivo Hääl demonstreeris oma ülikiiret Chevrolet Camarot.”

Ringrajavõistluse esimesed võitjad selgusid vormelautode klassis, kus Jaak Kuul hõivas esimese pjedestaalikoha, teise auhinna vääriliselt kihutas Ain Lähker ja kolmandaks tuli Taavi Kroon. Leedu autospordi elav legend Egidijus Gutaravicius tõi ringrajale kaasaegse võistlusauto, millega sai ühes finaalsõidus neljanda ja teises esimese koha ja leedukas teenis eriauhinna.

Volgade võidusõidul üritas Autolehe peatoimetaja Kristjan Sooper lätlastega konkureerides auhinna napsata, paraku pidi ta avasõidu streikiva käigukasti tõttu pooleli jätma. Teises finaalsõidus kihutas Sooper kolmandana finišisse ja päeva kokkuvõttes kuulus talle neljas tulemus. Esimese auhinna sai Andrejs Paupers, teiseks tuli Italo Alsina ja kolmas oli Guntis Skele.

Esiveliste autode klassis jahtis superkrossi punkte tosin võistlejat. Päeva kiireim oli Tõnu Peek (Honda Civic), teise auhinna vääriliselt kihutas sarja liider Vahur Kupper (Opel Astra) ja kolmanda koha sai Valmar Haava (Honda Civic).

Tagaveoliste Classic RWD-klassis võidutase Kauri Metsaots (VAZ 2105), talle järgnesid Margo Soomets (BMW 318) ja Marko Sau (BMW 318). Rahvakrossi etapivõidu teenis noor autosportlane Kristofer Lupp (Mitsubishi Colt), teise kohaga pidi seekord leppima superkrossi karikavõistlustel liidrikohte hoidev Ivo Uutar (Peugeot 205 GTI) ja kolmanda pjedestaalikoha hõivas Meelis Kirst (BMW 318).

Nelikveolite masinaklassis oli taas kiireim Helmet Palm (Mitsubishi Lancer EVO 6) teiseks tuli Ameriico Jöffert (Subaru Impreza) ja kolmanda koha punktid noppis Aivo Mängel (Audi 80) ning noorteklassi kaks kiiremat olid Kristofer Lupp ja Armin-Marlon Mängel (Volkswagen Golf).

2WD vabaklassi sõitudes osalenud ringrajaässad tegid superkrossimeeste elu keeruliseks. Raivo Hääl edestas oma superautol mäekõrguselt kõiki konkurente ja teise auhinna vääriliselt kihutas Enar-Klaus Kunman (BMW). Superkrossi sarja edetabelis esikohta hoidev Kairo Kallas (Honda Civic) pidi kahe sõidu kokkuvõttes leppima kolmanda auhinnaga, esikolmikule järgnesid BMW-sid taltsutanud ringrajasõitjad Kristo Krinpus, Tõnis Hommik ja Remo Raudsepp.

Lõunanaabrite omavahelisel jõuproovil VAZ-autodel olid kolm kiiremat Raitis Veinsteinis, Harijs Vejins ja Ugis Vitins.

Võistluspäeva lõpetas tavakohaselt viie ringi pikkune superfinaal, mille võitis Enar-Klaus Kunman, kannul Kairo Kallas ja Tõnu Peek.

Eeloleval nädalavahetusel kihutavad Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Venemaa ringrajaässad auto24ringil Balti meistrivõistlustel ja paremus selgitatakse tosinas arvestuses.  Superkrossi karikasarja järgmine ringrajaetapp on 22. juunil.