suur pilt
Superkrossi ringrajaetapil püstitati osalejate rekord
avatar
Kolmapäev, 25. juuni 2014 13:51
Sõiduautode Erki spordi superkrossi sarja kuuendal etapil kihutas Auto24ringi nime kandval Audru ringrajal Pärnu auhinnapoe karikatele 11 masinaklassis kokku 90 sportlast Eestist, Lätist, Leedust ja Venemaalt.
"Oli vinge võidusõit, rõõmu teeb, et suuresti tänu lõunanaabritele, kes tulid meile sõitma Läti meistrivõistluste etappi Volgadel ja Ladadel, püstitasime osavõtjate rekordi. Senine tippmark 84 võistlejat oli eelmisel suvel."

Noorte arvestuses oli parim Kristofer Lupp, talle järgnesid Ott-Joosep Lusik ja Armin-Marlon Mängel. 2WD-klassis teenis esimese auhinna Tõnu Peek, teiseks tuli Simo Lind ja kolmanda koha sai Vahur Kupper. Tagaveoliste Classic RWD autode võidukihutamisel tuli esikohale Marko Sau, teine oli Margo Soomets ja kolmas Ivo Sepp. 2WD vabaklassis, kus ilma tegid ringrajale spetsialiseerunud BMW-mehed, võidutses Enar-Klaus Kunman, madalamad pjedestaaliastmed hõivasid Gabriel Dominic Sergo ja Kristo Krinpus ning 4WD vabaklassis oli taas parim Helmet Palm, kes alistas mõlemas finaalsõidus Americo Jöfferti. Rahvakrossiautodel kihutanud sportlastest teenis esimese koha Simo Viilas, teiseks tuli Kristofer Lupp ja kolmanda koha sai Meelis Kirst.

Vormel Mondial-klassis olid kolm kiiremat Jaak Kuul, Indulis Rukuts ja Taavi Kroon ning Vormel Easter-klassi pjedestaalile tõusid Toms Roberds, Ingus Zirnits ja Toivo Ninnas. Volgade võidukihutamisel teenis esikoha Normunds Dobums, tagaveoliste Žigulide konkurentsis oli 1600 klassis parim Peteris Laipnieks, 1300 klassis võitis Martins Ligzdins ja standardklassis sai esimese auhinna Andreis Laipieks. Võistluspäeva viimases vaatuses, ülipõnevas superfinaalis kihutas esimesena finišisse Enar-Klaus Kunman, kannul Gabriel Dominic Sergo ja Tõnu Peek.