suur pilt
Superkross ringrajal pakkus meeliköitvaid vaatemänge
avatar
Reede, 25. juuli 2014 14:38
Erki Spordi superkrossi karikasarja seitsmendal etapil kihutasid auto24ringi nime kandval Audru ringrajal tosinas masinaklassis Eesti, Läti, Leedu ja Venemaa sportlased.

“Võistluspäeva algul toimunud kvalifikatsioonisõitude ajal paistis päike ja rada oli kuiv, kuid esimeseks finaaliks hakkas hullusti sadama ja paljudel sõitjatel oli tegu, et kiiret masinat libedal rajal taltsutada,” rääkis Erki Spordi pealik Eiki Eriste. “Pärastlõunaks jäi sadu järgi ja viimasteks sõitudeks oli asfalt kenasti kuivanud. Oli põnev võidukihutamine ja rohkearvuline autospordifännide seltskond sai nautida kõigis klassides palju meeliköitvaid vaatemänge.”

Sarja liider ei pääsenud pjedestaalile

Esiveoliste autode mõlemas finaalsõidus pani oma paremuse maksma Tõnu Peek (Honda Civic), teise auhinna vääriliselt kihutas Simo Lind (Opel Astra) ja kolmandaks tuli Roland Reisin (Audi Coupe). Superkrossi karikasarja liider, Opel Kadetil kihutav Vahur Kupper oli väga lähedal pjedestaalikohale, paraku lisati talle teise sõidu valestardi eest 20 sekundit ja nii tuli mehel seekord leppida neljanda tulemusega. Viienda koha vääriliselt kihutas Margus Ollino (Opel Kadett) ja kuues oli Anti Ostrov (Volkswagen Golf 2).

2WD vabaklassis tegi nii ajasõidus kui mõlemas finaalis puhta töö Peeter Peek, kes tõi esimest korda rajale Honda Civic Type R-i. Viimastel aastatel superkrossi etappidel kõige rohkem võite nautinud ja mitmel aastal sarja võitnud Kairo Kallas (Honda Civic) tuli teiseks ning kolmanda koha punktid noppis vaid ringrajal kihutav Enar-Klaus Kunman (BMW 325i).
Esikuue hulka mahtusid veel BMW-sid taltsutanud Kristo Krinpus, Remo Raudsepp ja Sven Karuse.

Soomets sai oma BMW lõpuks liikuma

Tagaveoliste autode Classic RWD-klassis oli avasõidu kiireim Marko Sau (BMW 318), talle järgnesid superkrossi sarja liidrikohta hoidev Margo Soomets (BMW 318) ja Kauri Metsaots (VAZ 2105). Teises finaalis sai Soomets oma sõiduki paremini liikuma ja talle kuulus esikoht ning ühtlasi etapivõit. Sau pidi leppima teise ja Metsaots kolmanda auhinnaga.

Rahvakrossi autodel kihutavatest sportlastest oli päeva kiireim Kristofer Lupp (Mitsubishi Colt), talle järgnesid Siim Ots (Volkswagen Golf 2) ja Aivo Ojala (Lada Samara). Sarjas liidrikohta hoidev krossispetsialist Ivo Uutar (Peugeot 205 GTI) pidi seekord ringrajal leppima neljanda kohaga, viiendaks tuli Meelis Kirst (BMW 318) ja kuues oli Alar Talivee (VAZ 2106).

Noorte arvestuses teenis etapivõidu kahes klassis kihutanud Kristofer Lupp ja teise auhinna sai Ott-Joosep Lusik (Toyota Corolla) ning 4WD vabaklassis oli taas parim Helmet Palm (Mitsubishi Lancer EVO 6).

Vormelautode võidusõidus teenis F1600-klassis esimese auhinna Jaak Kuul, talle järgnesid Taavi Kroon ja Ain Lähker. F1300 arvestuses olid kolm kiiremat Toms Roberds, Ingus Zirnits ja Toivo Ninnas.

Lõunanaabrid klaarisid omavahelisi arveid

Läti meistrivõistluste etapil tuli Volgade klassis esikohale Normunds Dobums ja ainsa eestlasena võistelnud Kristjan Sooperile kuulus kuues tulemus. Lada 1600-klassis, kus osalesid nii lõuna- kui idanaabrid, oli kahe sõidu kokkuvõttes parim Ivars Vasaraudzis ja Lada 1300 masinatel sõitjatest teenis esimese koha karika Matiss Mezaks.

Võistluspäeva viimases vaatuses, viis ringi kestnud superfinaalis kihutas esimesena finišisse Kairo Kallas, kannul Peeter Peek ja Kristo Krinpus.

Erki Spordi superkrossi karikasarja järgmine etapp sõidetakse juba 3. augustil Audru ringrajal.