suur pilt
Superkross ringrajal pakkus põnevaid sõite
avatar
Reede, 8. august 2014 09:34
Erki Spordi superkrossi võistlussarja kaheksandal etapil jahtisid Eesti, Läti ja Leedu autosportlased Auto24ringi nime kandval Audru ringrajal Aide autokooli karikaid.
2WD-klassis oli päeva kiireim Tõnu Peek (Honda Civic), talle järgnesid Simo Lind (Opel Astra) ja Ronald Reisin (Audi Coupe). Esikuue hulka mahtusid veel Anti Ostrov (VW Golf 2), Vahur Kupper (Opel Kadett) ja Erki Külvi (Honda Civic).

Noorte konkurentsis napsas taas etapivõidu Kristofer Lupp (Mitsubishi Colt), teise auhinna teenis Ott-Joosep Lusik (Toyota Corolla) ja kolmandaks tuli superkrossil debüüdi teinud Georg Orr (Lada Samara).

Tagaveoliste Classic RWD-klassis võitis esikoha Marko Sau (BMW 318), teine oli Margo Soomets (BMW 318) ja kolmas Kauri Metsaots. 2WD vabaklassis, kus superkrossisõitjatele pakkusid konkurentsi mitmed Eesti ringrajaässad, võidutses sarja liider Kairo Kallas (Honda Civic), teisena kihutas finišisse Kasmar Tunder (BMW 325i) ja kolmanda koha sai Margus Pihlak (BMW 325i).

Rahvakrossi autode võidusõidul oli parim kahes klassis kihutanud Kristofer Lupp, teise pjedestaaliastme hõivas Simo Viilas (BMW 318) ja kolmanda auhinna pälvis sarja liider Ivo Uutar (Peugeot 205 GTI). Volgade klassis läks kaksikvõit lõunanaabritele. Esimeseks tuli Andrejs Paupers ja teine oli Guntis Skele ning kolmanda koha karika vääriliselt kihutas Autolehe peatoimetaja Kristjan Sooper.

Formula 1600-klassis olid kolm kiiremat Jaak Kuul, Taavi Kroon ja leedukas Albertas Pundys. Formula 1300 arvestuses sai esimese auhinna Toivo Ninnas ja Estfieldide võidu võttis Indrek Teppan.

Võistluspäeva lõpetas tavakohaselt viie ringi pikkune superfinaal, mille võitis Kairo Kallas, kannul Kristo Krinpus ja Margus Pihlak.

Superkrossi karikasari jätkub 21. septembril Piiroja rallikrossirajal. 5. oktoobril kihutavad autosportlase Taalis ja 2. novembril Audru ringraja krossirajal.