avatar
Erik Raudsepp
eraudsepp@hot.ee
Teisipäev, 28. juuli 2009 14:33
Pärnu lähistel Audru ringrajal toimunud Superkrossi 8. etapil triumfeerisid enim noored võidusõitjad, Karl Raudsepp ja Enar-Klaus Kunman.

Oma paremusest andsid noored aimu juba ennelõunal toimunud ajasõidus, kui 15-aastane Tartu noormees Karl Raudsepp sõitis oma Honda Civicul välja päeva parima kvalifikatsioonitulemuse. Ajaga 1.03,8 , mis on ühtlasi ka noormehe seniseks isiklikuks rekordiks, edestas ta Vabaklassis esikoha noppinud Erko Eristet ligi ühe sekundiga. Enar-Klaus Kunman jäi Raudsepale alla vaid 7 sajandikuga, edestades Eristet 2 sajandikuga.

Finaalsõitudes anti võistlejate vähesuse tõttu ühisstart klassidele Noored A, Noored B ja 2WD Tagasild. Ka teises finaalis, kus starditakse eelmise finaali vastupidises järjestuses, ei valmistanud esimese ringi jooksul kolmandalt kohalt esimeseks tõusmine Karl Raudsepale erilisi raskusi. Teine koht läks sel korral mõlemas sõidus teiseks tulnud VW Golf 2-l võistlevale Enar-Klaus Kunmanile. Noortest pikalt maha jäänud tagaveoliste autode masinaklassi võitjaks tuli ligi 20 sekundilise kaotusega Karl Raudsepale kogenud Kalmer Vaht. Teise-kolmanda koha duellis jäi viimasel ringil kaotajaks Arne Tamtik ning 0,1 sekundilise eduga Tamtiku ees tuli teisele kohale Hardo Suuroja.

Esiveoliste autode kvalifikatsiooni võitis ajaga 1.04,162 Vahur Kupper. Siiski tuli suhteliselt veenvalt võitjaks Kaido Orav. Järgnevatele kohtadele käis tihe rebimine ning teise koha saanud Vahur Kupperile järgnenud paari sekundi sisse mahtus nii kolmanda koha saanud vanameister Ain Heamäe kui ka sel hooajal oma debüüdi teinud ning sel korral head kiirust näidanud Lauri Telling.

Vabaklassis tundus olevat lõppjärjestus selge juba pärast kvalifikatsioonisõite. Rohkem kui sekundilise edumaaga parima aja sõitnud Erko Eristele ei valmistanud ka esimeses finaalsõidus teiste ees vahemaa kasvatamine raskusi, kuni tema auto mootor lakkas töötamast ning sõit tuli katkestada. Esimese finaalsõidu võit läks seega eelmise aasta BMW 325 Cup-i võitjale Ruve Veskile. Kõige rohkem naeratas fortuuna sel korral aga BMW 325-l võistlevale Indrek Nilsonile. Erko Eriste katkestamine tõstis ta esimeses finaalis teiseks ning  Ruve Veski mootori purunemine teises finaalis mängis talle kätte vabaklassi võidu. Teisele kohale tuli rohkem kui 10 sekundilise kaotusega Madis Tafenau, kelle järel lõpetas vabaklassi üldliider Margus Suigusaar.

Superfinaalis, kus saavad osaleda iga klassi 2 paremat võistlejat, võidutses Indrek Nilsoni ja Kalmer Vahi ees noorte sõidus hõbeda teeninud kõigest 14-aastane Enar-Klaus Kunman.