Erki Spordi superkrossi karikasarja avaetapil kihutas Audru ringraja lumisel asfaldil Optitransi auhindadele 56 autosportlast ja paremus selgitati üheksas arvestuses.

Esikveoliste autode finaalsõidus pani oma paremuse maksma Dauri Demant (VW Golf 2), teise auhinna teenis Marek Künnapas (VW Golf 3) ja kolmandaks tuli Rainis Tiri (Ford Puma). Tagaveo klassis oli parim BMW-l sõitnud Kris Hahn, järgnesid sama marki autosid taltsutanud Andres Ringo ja Peeter Kaera.

Vabaklassis nautis võidurõõmu Martin Vatter (VW Golf), teiseks tuli Tanel Raudsepp (VW Golf 2) ja kolmas oli Aivo Ojala (Honda Civic). Noorte duellis alistas Caspar Pärn (VAZ 2101) Henri Renee Tuhkaneni (Opel Tigra).

Superfinaalis suutis viimasest reast startinud Demant seitsme ringiga esimesena finišisse tuisata, kannul Tiri ja Opel Astrat taltsutanud Rain Järveküla.

Tänavasõiduautodel võistelnud rahvasportlased võtsid omavahel mõõtu sprindis.

Noorteklassis oli kõigis kolmes sõiduvoorus kindlalt parim Marko Muru (Nissan Micra), teise koha vääriliselt kihutas Marten Saar (Citroën C2) ja kolmas oli Raido Ojala (Honda Civic). Esikveoliste autode arvestuses võitis esikoha Ronald Reisin (Audi TT), järgnesid kahes klassis võistelnud Muru ja Vatter. Tagaveoliste klassis tuli esimeseks Kristjan Priilinn, madalamad poodiumiastmed kuulusid Randy Sildojale ja Ander Hahnile. Kõik kolm sõitsid BMWga. Vabaklassis osutus kiireimaks Joosep Hütt (Audi A4), teise auhinna teenis Kristiina Schneeberg (Subaru) ja kolmanda koha sai Iivo Reimal (Audi A6).

“Nii eelsõidud kui finaalid pakkusid ohtralt põnevaid vaatemänge,” rääkis võistluse peakorraldaja Eiki Eriste. “Superkrossi karikasarja järgmine etapp tuleb veebruari viimasel nädalavahetusel. Kange tahtmine on üle pika aja taas merejääl võistelda, aga selleks peame ilmataadi liitlaseks saama.”